دوکو فضایی برای خرید و فروش و همچنین تعامل تامین‌کنندگان و مصرف‌کنندگان فراهم ‌آورده و هدف آن، ایجاد محیطی مناسب برای دسترسی مصرف کنندگان به کالا و خدمات با کیفت با قیمت مناسب و به موقع؛ و برای تامین‌کنندگان کالا و خدمات توسعه بازار، تجاری‌سازی ایده‌ها، توسعه بازارهای محلی، صادرات کالا و خدمات به خارج از کشور با استفاده از ابزار نوین می باشد.

دوکو زیرساخت لازم را برای تامین‌ کنندگان به منظور مبادله کالا و خدمات بین کسب و کارها (B2B) و فروش کالا و خدمات به مشتریان نهایی (B2C) را فراهم آورده است. برای این مهم طیف وسیعی از تامین کنندگان علاوه بر دسترسی به خریداران در دوکو، نیازهای خود را از سایر تامین‌کنندگان تامین می‌کنند. مطالعات دوکو از سال 1393 آغاز شد و در سال 1399 آماده‌سازی زیرساخت‌ها و سامانه‌های نرم‌افزاری به پایان رسید و مذاکرات برای عقد قرارداد اطلاع‌رسانی و تبلیغات آغاز شد.

دوکو توسط شرکت سازه های اطلاعاتی آرمان طراحی، تاسیس، سرمایه‌گذاری و پیاده‌سازی گردیده است. شرکت سازه های اطلاعاتی آرمان در سال 1399 تاسیس و در حوزه تولید نرم‌افزارهای رایانه ای فعالیت می‌کند.

دوکو زیرساخت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لازم و همچنین دامنه وسیعی از اطلاع‌رسانی و تبلیغات را برای فعالیت‌های زیر آماده کرده است و علاوه برآن مشتاق همکاری و مشارکت در زمینه امکانات و توانمندهای موجود افراد و شرکت‌ها و یا تجاری‌سازی ایده‌های خلاق و جدید برای پیشبرد کشور عزیزمان ایران می‌باشد.